Aktualności

Firma TRIAS na budowie Morskiego Centrum Nauki
Warszawska firma TRIAS wykonała opisy techniczne i wizualizacje eksponatów wystawy stałej, która będzie zainstalowana w Morskim Centrum Nauki. Trwa realizacja kolejnego etapu prac nad wystawą, która składać się będzie z ponad dwustu eksponatów interaktywnych.
Dziś budowę MCN odwiedzili przedstawiciele TRIASu: Marcin Wojczyński – wiceprezes zarządu spółki, Jakub Szymuś – dyrektor techniczny oraz Jacek Augustyn – kierownik projektu, którzy przedstawili dyrektorowi Morskiego Centrum Nauki Witoldowi Jabłońskiemu informację na temat stanu realizacji zamówienia.
– „To przedsięwzięcie bardzo ważne dla naszej firmy. Zakończyliśmy projektowanie wszystkich eksponatów. Zależy nam na tym, żeby rzeczywiście wystawa spełniła oczekiwania nie tylko mieszkańców Szczecina.” – stwierdził Marcin Wojczyński. „Przy pracach wykończeniowych i instalacyjnych niezbędna jest współpraca firm ERBUD i TRIAS. Jesteśmy optymistami i sądzimy, że termin wykonania wystawy przez firmę TRIAS, czyli wrzesień 2022 roku będzie dotrzymany.” – dodał dyrektor Witold Jabłoński.
Wystawa składać się będzie z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Elementami wspomagającymi przekaz i zwiększającymi atrakcyjność i różnorodność wystawy będą obiekty oryginalne – części jednostek pływających i ich wyposażenie, narzędzia i przyrządy związane z żeglugą i różnymi pracami na morzu, modele i makiety oraz pamiątki marynistyczne. Wystawa ma charakter edukacyjny i popularnonaukowy i jest adresowana do zwiedzających począwszy od szóstego roku życia. Ekspozycja rozmieszczona będzie na trzech kondygnacjach budynku centrum, łącznie na ok. 3100 m2 powierzchni. Podzielona będzie na 5 stref tematycznych. „Cała naprzód!” (budowa statku i proces jego projektowania i budowania, typy jednostek pływających, rodzaje napędów, sposoby sterowania, własności wody i ich wpływ na jednostki pływające). „Chlap!” (wodny plac zabaw dla dzieci: tamy, śluzy, pompy, armatki wodne, doświadczenia tłumaczące zjawiska fizyczne). „Życie na morzu” (zawody związane z morzem, role i zadania na statku, rybołówstwo, żeglarstwo, obyczaje i tradycje ludzi morza). „Morski żywioł” (morze jako żywioł: woda, wiatr, lód, sposoby okiełznania żywiołu i zabezpieczania się przed nim, zapobieganie wypadkom, sprzęt ratunkowy, sytuacje awaryjne, wzywanie pomocy, życie rozbitka, akcja ratunkowa i służby ratownicze, badania podwodne). „Którędy do Afryki?” (metody nawigacji – dawnej i dziś, podboje świata, kartografa, rejsy oceaniczne, globalny ruch statków, wpływ człowieka na morza i oceany).

Sala konferencyjna do wynajęcia
Morskie Centrum Nauki to nie tylko wystawy, eksponaty czy Planetarium. Goście będą mogli także wynająć naszą salę konferencyjną.

Światowy Dzień Wody
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, podczas którego zwiększamy świadomość ludzi odnośnie największego skarbu na naszej planecie.

MCN ikoną architektury w Szczecinie?
Do takiego wniosku doszedł Leszek Herman, znany szczeciński pisarz i architekt. Dlaczego tak uważa?

Pracuj w MCN
Poszukujemy osoby na stanowisko managera w sklepiku Morskiego Centrum Nauki. Lubisz kontakt z ludźmi i nie boisz się podejmować decyzji❓ Jesteś wielozadaniowy ❓ Nie boisz się nowych wyzwań ❓ Jeśli tak, ta oferta jest dla Ciebie ❗️

Międzynarodowy Dzień Planetariów
12 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Planetariów i z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam trochę Planetarium Morskiego Centrum Nauki.

Kondolencje
W imieniu wszystkich pracowników Morskiego Centrum Nauki składamy najszczersze kondolencje.