Aktualności

Kolejny etap budowy planetarium za nami.
Jedna z bardziej oczekiwanych atrakcji MCN ma za sobą kolejny etap rozbudowy.
Planetarium, bo o nim mowa, zyskało już ekran! Przypłynął do nas aż ze Stanów Zjednoczonych.
Kopuła o średnicy 10m wykonana została ze 156 paneli z mikro-perforowanego aluminium i pomalowana na biało. Powierzchnia projekcji wynosi około 148m2. Aby zapewnić wysoką jakość obrazu i wyeliminować możliwość niechcianego odbicia światła, wszelkie inne elementy pozostaną w kolorze czarnym.
Realizacją zadania wyposażenia planetarium zajmuje się konsorcjum firm AB Micro i RSA Cosmos. Ekran montowany był przez podwykonawcę Astro-Tec.

Światełko do nieba z tarasu MCN finałowym akcentem WOŚP w Szczecinie.
Morskie Centrum Nauki, jak co roku, włączyło się w koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Morskie Centrum Nauki wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy .
Jak co roku MCN włączyło się w granie WOŚP. Tym razem na Orkiestrową licytację przeznaczyliśmy niecodzienne zaproszenie do naszego Planetarium.

Spacer po Planetarium Morskiego Centrum Nauki.
Kolejny etap realizacji inwestycji na Łasztowni zakończony. Planetarium MCN zaprezentowało swoje możliwości przedstawicielom firm zaangażowanym w budowę MCN i jego wyposażanie, Radzie Programowej MCN oraz dziennikarzom.

Najnowsza książka kapitana Wojciecha Jacobsona w Książnicy Pomorskiej.
Morskie Centrum Nauki zaprasza na spotkanie poświęcone najnowszej książce kapitana Wojciecha Jacobsona. „Od równika do bieguna, czyli „Marią” do Hawru… i dalej” to opowieść o wyjątkowej wyprawie przez Przejście Północno – Zachodnie z Pacyfiku na Atlantyk.

Jacht pod sufitem w MCN.
Morskie Centrum Nauki połączyło morze i kosmos. Pod sufitem MCN, w pobliżu planetarium, zawisł jacht Hanse 311, a właściwie jego połówka.

Pierwsze spotkanie nowej Rady Programowej MCN .
W Morskim Centrum Nauki po raz pierwszy zebrała się Rada Programowa II kadencji powołana na wniosek dyrektora MCN Witolda Jabłońskiego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.