Blog

Polski skuter wodny dla wszystkich.
Jest niewielki i waży zaledwie 9,7 kg, można go więc przewozić jako bagaż podręczny również samolotem. SEACRAFT GO!, zaprojektowany i produkowany w Krośnie, to propozycja dla nurków rekreacyjnych, ale może też być wykorzystywany w działalności profesjonalnej, jako urządzenie zapasowe. To rewolucja w segmencie kompaktowych skuterów podwodnych – zachwala producent na swojej stronie internetowej. a.

Przy optymalnej prędkości SEACRAFT GO! oferuje wyjątkową wydajność i moc. Może pracować do 220 minut. Może poruszać się z prędkością do 1,35 m/s na maksymalnej głębokości 130 metrów (testowano urządzenie na głębokości 200 metrów). Zasięg – 10 km. Wielkim atutem nowego urządzenia jest silnik wykorzystujący napęd magnetyczny. Silnik pracuje bezpośrednio w wodzie. To specjalnie zaprojektowane i opatentowane rozwiązanie pozwala na całkowitą eliminację wału napędowego i konieczności stosowania zawodnych uszczelnień i przekładni zębatej stosowanych w innych jednostkach tego typu. . Silnik pracujący w wodzie jest znacznie trwalszy i odporny na duże obciążenia, a także eliminuje przegrzewanie się. Zastosowane rozwiązanie zwiększa nie tylko niezawodność urządzenia, ale też czyni je bezpieczniejszym.

Jest łatwy w sterowaniu. Podwójny uchwyt ze zintegrowanymi przyciskami aktywacji skutera i kontrolą wielu prędkości umożliwia stabilne kierowanie urządzeniem – zarówno oburącz, jak i jedną ręką. Zapewnia on płynną regulację prędkości za pomocą 9 biegów oraz biegu wstecznego. Uproszczony moduł sterujący wyświetla informacje o prędkości, zanurzeniu i poziomie naładowania akumulatora.

Urządzenie wyposażone jest w zewnętrzny, wodoodporny port ładowania, co pozwala na podłączenie ładowarki zaraz po wynurzeniu.
Jak zapewnia producent skutera SEACRAFT GO! będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2023 roku w cenie detalicznej 3500 EUR.
(raj)
Źródło: seacraft.eu, divers24.pl






Jak śpią wieloryby?
Kaszaloty drzemią w pozycji wyprostowanej, dryfując, przez około 10 do 15 minut na raz. Podczas tych drzemek nie oddychają i nie poruszają się. Naukowcy udokumentowali to niezwykłe zachowanie wielkich ssaków w 2008 r.

Podwodne latawce na Wyspach Owczych.
Wyobraź sobie, że stoisz na plaży i bawisz się latawcem. Trzymając linkę czujesz, z jaką siłą wiatr unosi go coraz wyżej. Poruszając latawcem na boki, rysując na niebie ósemki zauważysz z pewnością, że jego szybkość wzrasta. Jeśli przymocuje się do latawca turbinę i umieści go w oceanie, gdz...

Pływające miasto w kształcie żółwia.
Jeśli Pangeos zostanie wybudowany będzie największą pływającą konstrukcją na świecie, jaką kiedykolwiek zbudowano. Nie ma jednak pewności, czy ten projekt zostanie zrealizowany – obecnie nie ma stoczni, która mogłaby zbudować tak ogromną jednostkę.

AI Capitan doprowadził Mayflower z Anglii do Kanady.
Rejs autonomicznego statku Mayflower dowiódł, że sztuczna inteligencja (AI – ang. Artificial Intelligence) może być skutecznie wykorzystywana w transporcie morskim, w tym w sterowaniu statkami pokonującymi światowe oceany. W czerwcu 2022 roku autonomiczny trimaran zakończył rejs z Plymouth w Wielkiej Brytanii do Hal...

Królowa patentów urodziła się w Szczecinie.
Jest twórczynią 700 patentów dotyczących technologii kompresji wideo, których wartość szacowana jest na 1 miliard dolarów. Jak podaje PatentVector, zajmujący się globalną analizą danych patentowych, zajmuje pierwsze miejsce na świecie wśród kobiet – wynalazczyń patentów. Dr Marta Karczewicz urodziła się w Szczecinie (1970 r.), studiow...

Trajkonauci z „Niebiańskiego Pałacu”
31 października Chiny uruchomiły ostatni element stacji kosmicznej Tiangong, kończąc tym samym jej budowę. Po zdeorbitowaniu 23 marca 2001 roku rosyjskiej stacji Mir „Niebiański Pałac”, bo tak tłumaczy się nazwę chińskiej stacji, będzie jedynym kosmicznym sąsiadem międzynarodowej ISS (International Space Station).