Aktualności

Uczeń w świecie eksperymentów – tradycyjne metody i cyfrowe technologie
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Morskim Centrum Nauki zapraszają na konferencję poświęconą wykorzystywaniu obserwacji, doświadczeń i eksperymentów do realizacji wymagań nowej podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych i kształcenia wybranych kompetencji kluczowych uczniów.
Konferencja odbędzie się 16 marca 2019 roku w godz. 10.00-15.00, ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Ramowy program:
10.00–10.10 – Powitanie uczestników i wprowadzenie do tematyki konferencji
10.10–11.00 – Nauka przedmiotów przyrodniczych oparta na doświadczeniach – interdyscyplinarność i kształcenie umiejętności kluczowych – dr Marcin M. Chrzanowski, Pracownia Dydaktyki Biologii WB UW
11.00–11.45 – Samodzielne eksperymentowanie uczniów w domu i w szkole – inspiracje na styku z techniką – Zasław Adamaszek, Narodowe Muzeum Techniki
11.45–12.00 – przerwa kawowa
12.00–12.45 – Przyrodnicze eksperymenty w szkole z użyciem cyfrowej technologii pomiarowej – Tomasz Sobiepan, IRS, PASCO Polska
12.45–13.30 Wykorzystanie infrastruktury centrów nauki i ośrodków edukacji przyrodniczej województwa zachodniopomorskiego w „doświadczalnym” nauczaniu przedmiotów przyrodniczych – Patrycja Skrobacka i Bartosz Klepacki, MCN Szczecin
13.30–13.45 – przerwa kawowa
13.45–15.00 – Warsztaty (do wyboru na 4 grupy tematyczne)
Wykorzystanie mobilnych urządzeń do pomiarów i eksperymentów fizycznych – aplikacja phyphox – Zdzisław Nowak, Krzysztof Koroński, ZCDN (grupa 1)
Interdyscyplinarne, badawcze projekty biologiczno-chemiczne – Marcin M. Chrzanowski, Pracownia Dydaktyki Biologii WB UW (2 grupa)
Propozycje działań dla przyrodniczo-technicznych kół zainteresowań i innych zajęć pozalekcyjnych oraz konstruowanie prototypów, modeli, zabawek itp. – Zasław Adamaszek, Narodowe Muzeum Techniki (3 grupa)
Przyrodnicze eksperymenty w szkole z użyciem cyfrowej technologii pomiarowej – warsztaty prawie bez udziału prowadzącego, Tomasz Sobiepan IRS, PASCO Polska (4 grupa)
Wystawa towarzysząca:
Prezentacja promocyjnej wystawy z eksperymentami Morskiego Centrum Nauki.
Zgłoszenia są przyjmowane na http://bit.ly/2Ewsflu

MCN ikoną architektury w Szczecinie?
Do takiego wniosku doszedł Leszek Herman, znany szczeciński pisarz i architekt. Dlaczego tak uważa?

Pracuj w MCN
Poszukujemy osoby na stanowisko managera w sklepiku Morskiego Centrum Nauki. Lubisz kontakt z ludźmi i nie boisz się podejmować decyzji❓ Jesteś wielozadaniowy ❓ Nie boisz się nowych wyzwań ❓ Jeśli tak, ta oferta jest dla Ciebie ❗️

Międzynarodowy Dzień Planetariów
12 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Planetariów i z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam trochę Planetarium Morskiego Centrum Nauki.

Kondolencje
W imieniu wszystkich pracowników Morskiego Centrum Nauki składamy najszczersze kondolencje.

Pracuj w MCN
Morskie Centrum Nauki poszukuje osoby na stanowisko kasjera. Jeśli zatem lubisz pracę w miłej atmosferze, w budynku z najlepszym widokiem na Szczecin, to mamy odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Iluminację Morskiego Centrum Nauki zobaczyło ponad 2 miliony osób!
W rocznicę agresji na Ukrainę budynek MCN rozświetliła żółto-niebieska iluminacja. Ten gest dostrzeżono również za granicą.